• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Unholy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★

  • Censor

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ½

  • The Widow

    ★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Freaky

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Honest Thief

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • Follow Me

    ★★

  • The Rental

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel