Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Side

Wild Side

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★
Edit this entry  
21
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry