• F9

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Guava Island

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Bipolar Rock 'N Roller

  • Gotti

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Andre the Giant

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½