Ádám has logged 39 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brothers

Brothers

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Open Hearts

Open Hearts

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Tragedy of Man

The Tragedy of Man

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Edit this entry  
06
Johnny Corncob

Johnny Corncob

1973
×
★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
06
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Edit this entry