Ádám has logged 34 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
Midori

Midori

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
Edit this entry  
27
Viy

Viy

1967
×
★★★
Edit this entry  
27
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pastoral: To Die in the Country

Pastoral: To Die in the Country

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★
Edit this entry  
26
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Haze

Haze

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Monument to the Murderers

Monument to the Murderers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Confessions

Confessions

2010
×
★★
Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Edit this entry  
05
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Edit this entry