Ádám has logged 38 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
It

It

2017
×
Edit this entry  
21
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Possession

The Possession

2012
×
Edit this entry  
21
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★★
Edit this entry  
15
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Gypsies

Gypsies

1962
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Edit this entry  
08
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Caché

Caché

2005
×
Edit this entry  
04
Where the Dead Go to Die

Where the Dead Go to Die

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Edit this entry