Ádám has logged 35 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Death King

The Death King

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★½
Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Angst

Angst

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Midori

Midori

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Occult

Occult

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry