• María Solinha

  • Old

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Save Ralph

  • La calle del Agua

  • Cow Lowing Among Ruins

  • 9 fugas

    ★★★

  • The Bodies

  • Ons

    ★★★

  • #005

  • Nation

    ★★★★

  • La defensa, por la libertad

  • Self Portrait with Bag

  • Coven

    ★★★

  • Transoceánicas

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • The Girl Who Comes On Thursdays

    ★★★½

  • Reboiras. Action and heart.

  • s01e03

  • France Against the Robots

  • Veneno

    ★★

  • Sangha

  • Room Film With Reflections

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★½

  • Red Moon Tide

    ★★★★

  • Schoolgirls

    ★★★

  • Emma.

    ★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Year of the Discovery

    ★★★½

  • Voices in the Wind

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • De barrio

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Arima

    ★★★½

  • Arrolo

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • AI

  • A Thief's Daughter

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★½

  • Lore

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Flesh

    ★★★

  • Da morte nace a vida

    ★★★

  • 16 December

    ★★

  • Surrender

  • Irmandade

  • ¿Chocamos?

  • Nada

  • Mamá

    ½

  • The August Virgin

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Fluorescent Girl

  • Parasite

    ★★★

  • Fire Will Come

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Tommaso

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★