sriracha has logged 255 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Top Five

Top Five

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Let's Go to Prison

Let's Go to Prison

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Kodiyil Oruvan

Kodiyil Oruvan

2021
×
Edit this entry  
24
Love Story

Love Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Belly

Belly

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Oh Manapenne!

Oh Manapenne!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Seeru

Seeru

2020
×
½
Edit this entry  
20
SuperFly

SuperFly

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Old School

Old School

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Seetimaarr

Seetimaarr

2021
×
½
Edit this entry  
15
Walking Tall

Walking Tall

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Copshop

Copshop

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vinodhaya Sitham

Vinodhaya Sitham

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Leader

Leader

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jagadam

Jagadam

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Duel

Duel

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lift

Lift

2021
×
Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Savarakathi

Savarakathi

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
27
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pagal Nilavu

Pagal Nilavu

1985
×
½
Edit this entry  
21
Ek Duuje Ke Liye

Ek Duuje Ke Liye

1981
×
★½
Edit this entry