• Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Hunt

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Jojo Rabbit

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

  • The Lion King

  • Parasite

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Dirt

  • Us

  • I See You

  • Shrek Retold

  • Mary Poppins Returns

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • 14 Cameras

  • Cam

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Love, Simon

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Dunkirk

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Terrifier

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Deadpool

  • Sing Street

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • 13 Cameras

  • 6 Years

  • Kingsman: The Secret Service

  • Love, Rosie

  • Pride

  • 22 Jump Street

  • The Skeleton Twins

  • Bo Burnham: What.

  • The Wolf of Wall Street

  • Kick-Ass 2

    ★★★½

  • The World's End

  • The Great Gatsby

  • Life of Pi

  • Pitch Perfect

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Brave

  • 21 Jump Street

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Bridesmaids

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

  • One Day

  • Rango

  • Paul

  • Megamind

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Submarine

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★

  • Shrek Forever After