• Flipped

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Carrie

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Sinister

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Hereditary

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Passengers

    ★★★★