ailyn has logged 17 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
28
My Girl

My Girl

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Orphan

Orphan

2009
×
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry