ivy wolk has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Company

Company

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Company

Company

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Barbie

Barbie

×
Read the review Edit this entry  
25
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
All Over Me

All Over Me

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star 80

Star 80

1983
×
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Kip Noll and the Westside Boys (Zip Code 90069)

Kip Noll and the Westside Boys (Zip Code 90069)

1980
×
Read the review Edit this entry  
15
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Oh My God

Oh My God

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Hero Mode

Hero Mode

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Otik

Little Otik

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beeswax

Beeswax

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Summer Eleven

Summer Eleven

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Amy Schumer: Live at the Apollo

Amy Schumer: Live at the Apollo

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Andrew Dice Clay: The Diceman Cometh

Andrew Dice Clay: The Diceman Cometh

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry