Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Call

The Call

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★
Edit this entry  
07
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
27
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hitler: The Rise of Evil

Hitler: The Rise of Evil

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Welcome Home, Roxy Carmichael

Welcome Home, Roxy Carmichael

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lolita

Lolita

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry