• Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★½

  • Amélie

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★

  • The Far Country

    ★★★★

  • Bend of the River

    ★★★★

  • The Naked Spur

    ★★★★

  • Winchester '73

    ★★★★

  • Harvey

    ★★★★

  • Mr. Smith Goes to Washington

    ★★★★

  • The Philadelphia Story

    ★★★★

  • Anatomy of a Murder

    ★★★★

  • The Man Who Knew Too Much

    ★★★★

  • The Apartment

    ★★★★

  • Field of Dreams

    ★★★★