Trembling Colors has logged 43 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
Edit this entry  
25
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
Commando

Commando

1985
×
★★★
Edit this entry  
21
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
Straight to Hell Returns

Straight to Hell Returns

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Along for the Ride

Along for the Ride

2016
×
Edit this entry  
17
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
Edit this entry  
17
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Dark Age

Dark Age

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
G.I. Joe: The Movie

G.I. Joe: The Movie

1987
×
Edit this entry  
14
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
Edit this entry  
13
Jack-O

Jack-O

1995
×
Edit this entry  
12
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
Edit this entry  
12
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Rats

The Rats

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Deadly Eyes

Deadly Eyes

1982
×
★★★
Edit this entry  
09
The Nest

The Nest

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★★
Edit this entry  
09
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
08
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Edit this entry  
07
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★½
Edit this entry  
06
Howling III

Howling III

1987
×
★★
Edit this entry  
06
Razorback

Razorback

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Edit this entry  
05
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★
Edit this entry  
03
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Seventh Sign

The Seventh Sign

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★★
Edit this entry