Tom!! 🚀 has logged 311 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Willowby's Christmas Tree

Mr. Willowby's Christmas Tree

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Comfort and Joy

Comfort and Joy

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tideland

Tideland

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ashens and the Polybius Heist

Ashens and the Polybius Heist

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry