Michael has logged 264 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
24
American Horror Story: Double Feature

American Horror Story: Double Feature

×
★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Limp Bizkit - Live at Lollapalooza 2021

Limp Bizkit - Live at Lollapalooza 2021

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
17
ID2: Shadwell Army

ID2: Shadwell Army

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Guvnors

The Guvnors

2014
×
★★
Edit this entry  
09
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Worth

Worth

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fear and Loathing in Aspen

Fear and Loathing in Aspen

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love You To Death

Love You To Death

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Daddy's Girl

Daddy's Girl

2016
×
★★
Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
17
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Escape the Undertaker

Escape the Undertaker

2021
×
★½
Edit this entry  
06
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ricky Gervais Live 4: Science

Ricky Gervais Live 4: Science

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
05
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Nova

Nova

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Ricky Gervais Live 3: Fame

Ricky Gervais Live 3: Fame

2007
×
★★★★
Edit this entry