Aurora has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★
Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Turning

The Turning

2020
×
Edit this entry  
23
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The High Note

The High Note

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Requirements to Be a Normal Person

Requirements to Be a Normal Person

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Banker

The Banker

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry