• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★★★

  • Antlers

  • Ron's Gone Wrong

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Copshop

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Vivo

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★½

  • The Unholy

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Rest of Today

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★★

  • Outside the Wire

  • WandaVision

    ★★★★