• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★★

  • Photocopier

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • A Family

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Gundala

    ★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Ready to Mingle

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Rim of the World

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Sexy Killers

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Extreme Job

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★