Tommy Williams has logged 171 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenchi the Movie 2: The Daughter of Darkness

Tenchi the Movie 2: The Daughter of Darkness

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice

Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tweety's High Flying Adventure

Tweety's High Flying Adventure

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon the Movie: The Power of Us

Pokémon the Movie: The Power of Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Epic

Epic

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry