SotallyTober has logged 21 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Search Party

Search Party

2014
×
★★
Read the review Edit this entry