• Candyman

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Possessor

    ★½

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★½

  • Cats

  • 1917

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • K-12

    ★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • The Professor and the Madman

  • The Aftermath

    ★½

  • Minha Fama de Mau

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★

  • Berlin, I Love You

    ½

  • Official Secrets

    ★½

  • Greener Grass

    ★★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★

  • Divine Love

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Excelentíssimos

    ★★

  • Bird Box

    ★½

  • Nefta Football Club

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ½

  • Gloria Bell

    ★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • He's Out There

  • Roma

    ★★

  • My Masterpiece

    ★★½

  • What Doesn't Kill Us

    ★★

  • Who Is America?

    ★★★★★

  • Cam

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Climax

    ½