Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Edit this entry  
13
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Maelström

Maelström

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry