• Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Moxie

  • Passing

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Summer of 85

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Athlete A

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

  • Normal People

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Before the Fire

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★½

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★