• The Batman

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Yes-People