sophie has logged 24 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★
Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry