• Old

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Passengers

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Legend of Tarzan

    ½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★

  • Curmudgeons

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Tickled

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Ex Machina

  • Penguins of Madagascar

    ★★★

  • Interstellar

  • Fury

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Creep

    ★★★★

  • Chef

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½