• Mute

    ★½

  • Black '47

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★

  • Searching

    ★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★½

  • The Commuter

    ★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • West of Hell

    ★½

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★

  • From Hell to the Wild West

  • The 12th Man

    ★★★½

  • Legend of the Demon Cat

    ★★★½

  • Bright

    ★★★★

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★★

  • Steel Rain

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Angela's Christmas

    ★★

  • Fullmetal Alchemist

    ★½

  • The Chase

    ★★★½

  • The Swindlers

    ★★½

  • Godless

    ★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★½

  • Rodents of Unusual Size

    ★★★

  • All the Queen's Horses

    ★★½

  • A Special Lady

    ★★½

  • The Bros

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★½

  • Coco

    ★★★

  • RV: Resurrected Victims

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★

  • Cargo

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • The Fortress

    ★★★★

  • The Outlaws

    ★★★½

  • Life After Flash

    ★★★½

  • Jeepers Creepers 3

    ½

  • Def Comedy Jam 25

    ★½

  • 1922

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Upside

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★½

  • Memoir of a Murderer

    ★★★★

  • It

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Leatherface

    ★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Williams

    ★★★

  • Brotherhood of Blades II: The Infernal Battlefield

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • Hickok

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Villainess

    ★★★★

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★½

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • The Mummy

    ★★

  • The King

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

    ★½

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★