• All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★★

  • Here Today

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Best Sellers

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Stuck Apart

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • The Forgotten Battle

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • A Christmas Gift from Bob

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Little Big Women

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • French Exit

    ★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • The East

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Iceland is Best

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Met a Girl

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Sleepless

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★½