Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crash

Crash

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
City of Hope

City of Hope

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ema

Ema

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry