Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Lovelier

You Were Never Lovelier

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
And So It Goes

And So It Goes

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Vagina Monologues

The Vagina Monologues

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You'll Never Get Rich

You'll Never Get Rich

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Summer of Camp Caprice

Summer of Camp Caprice

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Vow

The Vow

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elsa & Fred

Elsa & Fred

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A la mala

A la mala

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House of Flowers: The Movie

The House of Flowers: The Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry