Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clapboard Jungle

Clapboard Jungle

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wax

Wax

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old 37

Old 37

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Morning After

The Morning After

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★½
Edit this entry  
15
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Story of O

The Story of O

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Radio Mary

Radio Mary

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Party Night

Party Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Go Go Tales

Go Go Tales

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beyond Clueless

Beyond Clueless

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1982
×
★★½
Edit this entry  
17
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
October Sky

October Sky

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Misty Green Sky

The Misty Green Sky

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beauty Is Skin Deep

Beauty Is Skin Deep

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Violation

Violation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zero Hour: Massacre at Columbine High

Zero Hour: Massacre at Columbine High

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Truth or Dare?: A Critical Madness

Truth or Dare?: A Critical Madness

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Sleeping Car

The Sleeping Car

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last House on Dead End Street

Last House on Dead End Street

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Cocoa

Lady Cocoa

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Double Blast

Double Blast

1994
×
★½
Edit this entry  
16
Strays

Strays

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Night Eyes

Night Eyes

1990
×
★★
Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Remote

Remote

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry