• Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Bye Bye Germany

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Table 19

    ★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • My Journey Through French Cinema

    ★★★★

  • 13th

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Moonlight

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Presenting Princess Shaw

    ★★★½

  • After the Storm

  • Personal Shopper

  • Paterson

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

  • Weiner

    ★★★★

  • Captain Fantastic

  • Manchester by the Sea

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Bridge of Spies

  • Manifesto

    ★★★★★

  • Spotlight

  • Room

  • The Lobster

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Carol

  • Mad Max: Fury Road

  • 45 Years

  • The Wolfpack

    ★★★★

  • Gone Girl

  • Phoenix

  • This Is Where I Leave You

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • Force Majeure

  • Mr. Turner

  • The Grand Budapest Hotel

  • Listen Up Philip

    ★★★½

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Gravity

  • Blue Jasmine

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★

  • Iron Man 3

  • I Am Divine

    ★★★★★

  • Before Midnight

  • Django Unchained

  • Post Tenebras Lux

  • Life of Pi

  • Lincoln

  • Skyfall

  • Argo

  • Frances Ha

  • The Dark Knight Rises

  • The Imposter

  • Brave

    ★★½

  • Cosmopolis

    ★★★

  • Laurence Anyways

  • Moonrise Kingdom

  • The Avengers

  • War Horse

  • The Intouchables

  • Hugo