Shelly has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devils

The Devils

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Heat: A Kitchen (R)evolution

The Heat: A Kitchen (R)evolution

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Day One

Day One

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bee Nation

Bee Nation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pet Names

Pet Names

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Here to be Heard: The Story of The Slits

Here to be Heard: The Story of The Slits

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Wendy’s Shabbat

Wendy’s Shabbat

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hey Ronnie Reagan

Hey Ronnie Reagan

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Death Metal Grandma

Death Metal Grandma

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Rien ne va plus

Rien ne va plus

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Pink Trailer

Pink Trailer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Are We Good Parents?

Are We Good Parents?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Krista

Krista

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Keep the Change

Keep the Change

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zero Weeks

Zero Weeks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Westwood: Punk, Icon, Activist

Westwood: Punk, Icon, Activist

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Netizens

Netizens

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Rabbit

White Rabbit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bye Bye Germany

Bye Bye Germany

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Little Light

This Little Light

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yen Ching

Yen Ching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Riverwest Film & Video

Riverwest Film & Video

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry