• WandaVision

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • Blood Vessel

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Shed

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Metamorphosis

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Porno

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Room

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Alive

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Bad Blood: The Movie

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • The Heretics

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Blue My Mind

    ★★½

  • Salyut-7

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½