Sort by

Jaeden has logged 502 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Trailer Park Boys: Don't Legalize It

Trailer Park Boys: Don't Legalize It

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Until the Light Takes Us

Until the Light Takes Us

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Porno

Porno

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Pleasure

Pleasure

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trailer Park Boys: The Movie

Trailer Park Boys: The Movie

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rusted Silhouette

Rusted Silhouette

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trailer Park Boys Xmas Special

The Trailer Park Boys Xmas Special

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
½
Edit this entry  
11
Kids

Kids

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zappa

Zappa

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Thing I Think About

The Last Thing I Think About

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Last Thing I Think About

The Last Thing I Think About

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Days Before Christmas

The Days Before Christmas

1958
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
9/11 Simulation in Roblox Environment

9/11 Simulation in Roblox Environment

2017
×
Edit this entry  
17
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry