Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★½
Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★
Edit this entry  
18
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★
Edit this entry  
17
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Snow Day

Snow Day

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
16
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Comedy Central Roast of Bob Saget

Comedy Central Roast of Bob Saget

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Short & Curlies

The Short & Curlies

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
John's Gone

John's Gone

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
11
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★½
Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
Grind

Grind

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★½
Edit this entry  
07
The Covenant

The Covenant

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★½
Edit this entry  
06
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Snow White

Snow White

1987
×
★★½
Edit this entry  
05
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
20,000 Years in Sing Sing

20,000 Years in Sing Sing

1932
×
★★★
Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Todd Barry: Super Crazy

Todd Barry: Super Crazy

2012
×
★★★
Edit this entry