Slashley_G has logged 36 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suburban Sasquatch

Suburban Sasquatch

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Am the Doorway

I Am the Doorway

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Doctor's Case

The Doctor's Case

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat: Rebirth

Mortal Kombat: Rebirth

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Colossal Man

The Amazing Colossal Man

1957
×
★★½
Edit this entry  
23
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winter's Blood

Winter's Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
It

It

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Violation

Violation

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Power

The Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Letters

Love Letters

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Assault on Devil's Island

Assault on Devil's Island

1997
×
★★½
Edit this entry  
02
Cabin Fever: Patient Zero

Cabin Fever: Patient Zero

2014
×
★★
Read the review Edit this entry