chris 🔪 has logged 34 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trick

Trick

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Initiation

Initiation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slasher Party

Slasher Party

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cornered!

Cornered!

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Penny Dreadful

Penny Dreadful

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Extremity

Extremity

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Legend of Sorrow Creek

The Legend of Sorrow Creek

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry