Skylar has logged 19 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Limelight

Limelight

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry