Skyler ☕️ has logged 51 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
At the Ready

At the Ready

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry