• Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Okay! Madam

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Little Women

  • Frozen II

  • In the Tall Grass

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Antigone

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Favourite

  • Roma

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Annihilation

  • Hereditary

  • Eighth Grade

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Casting JonBenet

  • Columbus

  • Call Me by Your Name

  • Mudbound

  • 13th

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Moonlight

  • La La Land

  • The Handmaiden

  • Train to Busan

    ★★★½