• Landscapers

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Pirates

    ★★★

  • Lago Gatún

    ★★★★½

  • Editing

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★★

  • Il buco

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Playground

    ★★★

  • Cow

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Souad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Story of Looking

    ★★★★

  • Copilot

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Rebel Dykes

    ★★★½

  • Play It Safe

  • Azor

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The I and S of Lives

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Friends and Strangers

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Roadkill

    ★★★½

  • African Apocalypse

    ★★★

  • After Love

    ★★★★

  • Striding Into the Wind

    ★★★½

  • Ultraviolence

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½