• F9

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Chaos Walking

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • Monster Hunter

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • His House

    ★★★

  • Dracula

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 7500

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Point Blank

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★