• V/H/S/94

  • The Many Saints of Newark

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • A Glitch in the Matrix

    ★½

  • Censor

    ★★½

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Caveat

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★½

  • Tenet

  • Host

    ★★★½

  • Desperados

    ½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Photograph

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Tall Girl

  • Can You Keep a Secret?

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl