• Queen Margot

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Village of No Return

    ★★★★

  • The Match Factory Girl

    ★★★½

  • Hi, Mom

    ★★

  • 1921

  • Reminiscence

    ★½

  • Sunshine

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Prometheus

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Lucky Chan-sil

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Archive

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★