SimonSaysHjuck has logged 39 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Anna

Anna

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hans Zimmer: Live in Prague

Hans Zimmer: Live in Prague

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry