• Joker

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Hans Zimmer: Live in Prague

    ★★★★★

  • American Assassin

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Baywatch

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

  • Power Rangers

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Passengers

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Nerve

    ★★★

  • Free State of Jones

    ★★★★

  • Central Intelligence

    ★★

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Warcraft

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Hush

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • Look Who's Back

    ★★★